Ago-Semajno 2007

27.12.2007-02.01.2008
Malbork

eopl

O imprezie

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży „Ago-Semajno” (AS) odbywa się corocznie od 2002 roku w okresie świąteczno-noworocznym. Jego główną ideą jest promowanie kulturowych oraz turystycznych walorów naszego kraju za granicą oraz nawiązywanie międzynarodowych kontaktów przez młodzież w myśl hasła: przedstawcie nam siebie — poznajcie nas. W ubiegłym roku z okazji „Ago-Semajno 2006” Polskę odwiedziło 187 osób z 24 krajów.

Program „Ago-Semajno” obfituje w prezentacje i seminaria poświęcone aktualnej tematyce kulturalno-społecznej. Panele dyskusyjne, pokazy filmów, wystawy i prezentacje przygotowane zarówno przez uczestników jak i organizatorów pozwalają doświadczyć jedności myśli w różnorodności narodów, wyznań czy kolorów skóry.

W tym roku uczestnicy z całego świata będą mieli okazję poznać historię i kulturę Malborka oraz terenów Województwa Pomorskiego. Odbędzie się to nie tylko za sprawą prelekcji, lecz także przez zabawę na mieście, pokazy folklorystyczne i poznawanie zabytków m.in. w trakcie całodniowej wycieczki autokarowej trasą: Frombork-Gdańsk-Pelplin. Dużą atrakcją będzie też Festiwal Kulturalno-Językowy (KLF), dzięki któremu mieszkańcy Malborka będą mogli bezpośrednio poznać egzotyczne języki czy potrawy z odległych miejsc świata przywiezione przez uczestników.

Nasi partnerzy i wpółorganizatorzy

EkMASI SKEJ KEJ FLEJA IEJ
KEJA Muzeum Zamkowe w Malborku

Nasi patroni honorowi

Marszałek Senatu RP Marszałek Województwa Pomorskiego Prezydent Miasta Gdańska Starosta Powiatu Malborskiego Burmistrz Miasta Pelplina
Burzmistrz Miasta Malborka Przewodniczący Rady Miasta Malborka Dowódca 22 Bazy Lotniczej w Malborku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Związek Romów Polskich

Nasi sponsorzy

Eco Malbork Sp. z o.o. Bank Spółdzielczy w Malborku

Nasi patroni medialni

Dziennik Bałtycki Polskie Radio Wrota Pomorza
xhtmlcss Stronę opracował: Łukasz Korczewski email